top of page

ÇOK KÖPÜREN ŞAMPUAN İYİ MİDİR?

Şampuanların fazla veya az köpürmesi genellikle içerisinde kullanılan köpürtücü malzemenin fazlalığı veya az olması ile ilgilidir. Halk arasındaki doğru olarak bilinen yanlışlardan biri şampuan dediğin bol bol köpürür ve iyi şampuan çok köpüren şampuandır.

BU TAMAMEN YANLIŞ BİLGİDİR !


Piyasada satılan ucuz, kozmetik, bol bol köpüren şampuanlar dikkatinizi çekmiştir. Bu ürünler bol köpürtücü malzeme içerir, köpük köpük şampuanlarla yıkanan saçlar yumuşacık olur. İçeriği ve vitaminlerle de saçı beslediği söylenir. Oysa, bu sentetik maddelerden üretilen şampuanlar aynı zamanda birçok zararlı kimyasal madde de içerir.

Hatta çok çok ucuz şampuanları kullanınca saç dökülmesi meydana gelmesi, saçların bu köpürtücü maddelerden veya ucuz kaya tuzundan etkilenip zarar görmesi ile ilgilidir. Sonuçta bunlar deterjan türevleridir. Yani çok köpüren şampuanlar zararlı kozmetiklerdir.


Zararlı kozmetiklerden korunmak için ne yapılmalı?

Mutlaka etiketleri okuyun

Doğal alternatiflere yönelin.

Doğal ürün geliştiren markaları destekleyin.

Zararlı kimyasal içeren ürünlerden uzak durun

Saç Sağlığınız için Doğal Şampuanlar Kullanın !

MOOS markalı ürünlerde tedaviye yardımcı niteliğinin olmasının yanı sıra, üst segment, tam dermo-kozmetik ürünler olması sebebiyle köpürtücü hammaddeler diğer piyasa şampuanlarına göre eser miktarda kullanılır. Kullanılan köpürtücü madde, diğer köpürtücü maddelerden farklıdır. Çok daha yumuşak ve cilde zarar vermeyen, en ileri teknolojiyle üretilmiş, yurt dışından ithal edilen hammaddeler kullanılmaktadır.

TUZ, SLS, SLES, PARABEN, SÜLFAT, SİLİKON, SABUN, ALKALİ, BOYAR MADDE ile ALLERJEN KORUYUCULAR MIT, CIT (Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone) ve PHENOXYETHANOL içermez!

MOOS’ta daha iyi bir saç sağlığı için sadece en kaliteli içerikler kullanılır.

MOOS Tuzsuz Şampuanları incelemek için linke tıklayın.


79 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


moos logo yuksek.png
mosmedlogo copy2.png
bottom of page