top of page

1986 yılında bir aile şirketi olarak temelleri atıldı ama MOOS markası 1976 yılından beri Türkiye piyasasında olan bir

Türk markasıdır. Markanın ilk sahibi dermatolog Dr. Emin Ünkan Almanca “Yosun” manasına gelen “MOOS” kelimesini marka yaptı.

 

Aile şirketimiz ise ilk olarak 1986 yılında markanın ilk sahibi dermatolog Dr. Emin Ünkan’dan ilk ürünler olan MOOS-J Yosun Sabunu, MOOS-K  Alman Papatyalı Sabun ile hijyenik likid olarak da “FARMAZOL” markasını, ismini, formüllerini, patent ve üretim haklarını satın alarak ticaret hayatına başladı. Sonrasında ise sabun çeşitlerine MOOS-S Kükürtlü Sabun, MOOS-G Gliserinli Sabun, MOOS-M Çay Ağacı Yağlı Sabun çeşitleri ilave edildi.

1976'dan günümüze MOOS

MOOS markası 1976 yılından beri Türkiye piyasasında olan bir Türk markasıdır. Markanın ilk sahibi dermatolog Dr. Emin Ünkan Almanca “Yosun” manasına gelen “MOOS” kelimesini marka yaptı. Şirketimiz ise 1986 yılında markanın ilk sahibinden markayı ve o sırada 2 çeşit olan katı sabunların formüllerini, patent ve üretim haklarını satın alarak sonrasında MOOS-S Kükürtlü Sabun, MOOS-G Gliserinli Sabun ve MOOS-M Çay Ağacı Yağlı Sabun çeşitlerini ilave etti.

K gliserinlisabun copy.png
K çayağacıisabun copy.png
K kükürtlüsabun copy.png

"Bitkisel içerikli, doğal ve yüksek kaliteli içerikler"

Cilt ve saç problemlerinin giderilmesini hedefleyen bitkisel içerikli doğal ve yüksek kalite, tam dermokozmetik formülasyona sahip şampuanlar, saç serumları, likid temizleyiciler ile katı sabun ve hijyenik likid grubunda ürünler üretiyoruz. 

 

Fransa, bazı Avrupa ülkeleri ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı kurumlar tarafından alerjen kabul edilen MIT, CIT (Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone) ve Phenoxyethanol isimli ürün koruyucularını ise şampuanlarımız, saç serumumuz, sabunlarımız, likid temizleyicilerimiz ile intim ürünlerimizde kesinlikle kullanmıyoruz. Ürünlerimizde sadece ECO-CERT sertifikası olan ve genital bölgede bile güvenle kullanılabilen İsviçre’de üretilen çok yüksek kalite koruyucular kullanılmakta ve kaliteden kesinlikle taviz verilmemektedir. Çeşitli cilt problemlerine yönelik olarak kullanılan; bitkisel ve doğal olduğu için genelde yan etkileri olmayan MOOS ürünleri Türk dermatolog, jinekolog, ürolog ve pediatristlerin hastalarına güvenle tavsiye ederek

reçetelendirdiği ürünlerdir.

flower-camomile.jpg

İsviçre, Fransa, Almaya, İngiltere, İtalya, İspanya, Avustralya ve ABD'den evrensel standartta içerikler...

MOOS, MOSMED ve FARMAZOL markalı ürünlerimizde kullanılan aktif bitkisel özleri ülkemizde henüz AB ve ABD standartlarına göre yüksek kalitede üretecek tesis bulunmadığından standart yüksek kalitenin tutturulması için İsviçre, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Avustralya ve ABD’deki güvenilir ve alanında isim yapmış ünlü üreticilerden ithal edilmekte ama bunun dışındaki tüm üretim, şişeleme, kutulama, formül oluşturulması işleri Türkiye’de yapılmaktadır. Bu da markamıza yabancı menşeli ürünlerle aynı yüksek dermokozmetik kaliteyi daha uygun ve rekabetçi bir fiyatla Türk tüketicisine ulaştırma imkanı sunmaktadır ve bizim için gurur kaynağı olmaktadır. Şirketimiz, doktorlarımızdan gelen talepler doğrultusunda yeni formüller, ürünler geliştirmeye devam etmektedir.

SLS, SLES, PARABEN, TUZ, SÜLFAT, SİLİKON, SABUN, ALKALİ, BOYAR MADDE, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone (MIT, CIT) ve PHENOXYETHANOL kullanmıyoruz

 Ürün ve formüllerimizle ilgili AR-GE faaliyetlerimizi sürekli görüş ve tavsiye aldığımız profesör dermatologlarımız ile özellikle bitkisel özleri tedarik eden İsviçre, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Avustralya ve ABD menşeli tedarikçilerimiz ile ortak çalışmalar yürüterek geliştiriyoruz. Çalışma yaptığımız doktorlarımızdan gelen istek üzerine ise Kasım 2018 itibariyle yeni üretilen tüm şampuan, likid temizleyici ve serum formüllerimizden zararlı kimyasallar olarak kabul edilen SLS, SLES, PARABEN, TUZ, SÜLFAT, SİLİKON, SABUN, ALKALİ, BOYAR MADDE ile birçok Avrupa ülkesinde alerjen kabul edilen ürün koruyucuları Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone (MIT, CIT) ve PHENOXYETHANOL çıkarılmıştır.

 

shutterstock_1514317976.jpg

"Hiçbir ürünümüz ve içerikleri için hayvanlar üzerinde deney yapılmamaktadır"

"Ürünlerimizin tamamı "Cruelty Free”  yani doğaya ve tüm canlılara saygılıdır"

genesis copy.png
ısırganşamp copy.png

Dermatolog, Jinekolog, Ürolog ve Pediatristlerimiz ile tüketicilerimizden gelen istekler doğrultusunda cilt ve saç problemlerinin giderilmesine yönelik yeni formüller, yeni ürünler geliştirip piyasaya çıkararak tüketicilerimize sunmaya devam edeceğiz. Hedefimiz ise tüketicilerin kişisel bakımları sırasında sağlıkları için endişelenmeden keyif alarak kullandığı üstün formüllü ürünler geliştirmek ve onları her zaman memnun etmektir.

VİZYON

Cilt ve saç problemlerinin tedavisinde yardımcı, bitkisel içerikli, yenilikçi, doğal, zararlı kimyasal içermeyen, yüksek dermo-kozmetik kalitede, doğaya ve tüm canlılara saygılı formülasyona sahip ürünlerimizi Türkiye'nin yanı sıra tüm dünya pazarlarına sunup kişisel bakım alanında insanlara zarar vermeyen, sağlıklı ürünleri ile bilinen, beğenilen ve tercih edilen bir marka olmak.

 

 

MİSYON

 

Değerli doktorlarımızın, eczacılarımızın ve tüketicilerimizin görüş, istek ve önerileri doğrultusunda insan sağlığına zarar vermeyen içeriklerle doğaya ve tüm canlılara saygılı formülasyona sahip  dermo-kozmetik ürün formüllerini Türkiye'de geliştirmek; daha çok uluslararası faaliyet gösteren yabancı menşeli markalarda bulunabilen yüksek dermo-kozmetik kaliteyi daha uygun ve rekabetçi fiyatlarla tüketicilere ulaştırarak tüketici beklentilerini

en üst düzeyde karşılamak.

K ısırganotlubuyuklikit copy.png
moos logo yuksek.png
mosmedlogo copy2.png
bottom of page