top of page
Çam ağacı

REDENSYL

(AVRUPA KARAÇAM AĞACI EKSTRESİ, YEŞİL ÇAY ÖZÜ EKSTRESİ VE ÇİNKO BİLEŞİĞİ) (Larix Europaea Wood, Camellia Sinensis Leaf, Zinc Chloride)

Redensyl saç kökü hücrelerini aktive edip bağ dokuların temel hücresi fibroblastları canlandırma özelliği olan, saç gelişimini hızlandırıcı çok özel bir saç bakım bileşiğidir. İsviçre kökenli Induchem firması tarafından geliştirilmiştir. 

 

Saç köklerini aktive eder ve canlandırır. Saçların daha yoğun çıkmasına ve yeni saç teli oluşumuna yardımcı olur. Saçların yoğunlaşmasını ve daha hızlı uzamasını sağlar. Saç tellerini kalınlaştırır ve kuvvetlendirir.

 

Yapılan klinik çalışmalarda Redensyl maddesinin saç dökülmesi tedavisinde etkili olduğu görülmüştür. 84 günlük kullanımda ortalama 10.000 yeni saç teli oluşumuna katkı sağladığı, bazı kişilerde ise 28.200 yeni saç teli oluşumu sağladığı gözlemlenmiştir. 

 

2014 yılında in-cosmetics kişisel bakımda en iyi bileşen dalında gümüş ödül almıştır. Yine 24 Kasım 2014 tarihinde online kozmetik haber kaynağı Cosmetics Design’da yer alan haberde Redensyl bileşiğinin kaş ve kirpik serumlarında kullanıldığında da çok etkili sonuçlar verdiği ifade edilmiştir.

moos logo yuksek.png
mosmedlogo copy2.png
bottom of page